W sobotę 1 kwietnia w warszawskiej Galerii Handlowej Bemowo odbyła się, wspierana przez PTSS, akcja profilaktyczna “Zdrowie Pod kontrolą” organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland.

Przez kilka godzin odwiedzający galerie mieli możliwość skorzystania z darmowych przeglądów stomatologicznych oraz poszerzenia swej wiedzy na temat zdrowia i prawidłowej higieny jamy ustnej. Zwracaliśmy także uwagę na powikłania najczęstszych schorzeń ogólnoustrojowych manifestujące się w obrębie jamy ustnej oraz ścisły związek między dobrym stanem zdrowia i higieny jamy ustnej, a ogólnym zdrowiem człowieka. Koledzy i Koleżanki IFMSA Poland – Oddział Warszawa przeprowadzali kontrolne badania poziomu cukru, ciśnienia tętniczego oraz analizę składu ciała, celem wczesnej diagnostyki oraz podniesienia świadomości na temat najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Chętni mogli także podszkolić swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy oraz poszerzyć wiedzę z zakresu profilaktyki onkologicznej.

Dziękujemy za wsparcie firmom Colgate, Philips oraz Happydental za pomoc w wyposażeniu stoiska,a także firmie Solomedica za zapewnienie jednorazowych artykułów do przeprowadzenia badań.

Zapraszamy także na stronę wydarzenia na portalu Facebook – Zdrowie pod Kontrolą – Wiosna -Warszawa