W dniu dzisiejszym członkowie naszego Oddziału: Sinisa Gulić (IV rok), Anna Chirkowska (III rok), Katarzyna Chodyra, Gabriela Kowalczyk, Magdalena Borkowska, Jędrzej Szum, Iga Jagodzińska, Justyna Wielgosz oraz Natalia Karłowicz (II rok) przeprowadzili nietypową akcję profilaktyczną dla wychowanków Przedszkola Publicznego Sióstr Służebniczek NMP w Łodzi.

Spotkanie z maluchami rozpoczęło się od projekcji bajki o tematyce profilaktycznej pt. “Dr Ząbek i Legenda Zębolandii”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały kreskówkę, po czym chętnie opowiadały o tym, czego się dzięki niej nauczyły, a pytania zadawane przez studentów pomogły im lepiej zrozumieć i usystematyzować nowo nabytą wiedzę. Następnie przedszkolaki poznały elementy ubioru lekarza dentysty i jego podstawowe narzędzia, dzięki czemu miały szansę oswoić się z nimi i przekonać, że nie trzeba się bać nietypowych instrumentów, którymi posługuje się stomatolog. Kolejnym etapem spotkania była nauka mycia zębów w grupach oraz przeglądy profilaktyczne u dzieci – przebadanych zostało 70 przedszkolaków w czterech grupach wiekowych.

Była to jedna z największych akcji profilaktycznych przeprowadzanych przez nasz Oddział w przedszkolach. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z dziećmi i w formie dobrej zabawy przekazać maluchom podstawowe informacje dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej, a także zdobyć dodatkowe doświadczenie w przeprowadzaniu przeglądów u dzieci w wieku 3-6 lat.

Za pomoc w organizacji spotkania i opiekę merytoryczną podczas całego wydarzenia serdecznie dziękujemy Pani dr n. med. Joannie Grąckiej-Mańkowskiej.

Projekcja bajki oraz wykonanie przeglądów były możliwe dzięki wsparciu naszych stałych Sponsorów:

logo-colgatesolologo

Oprac. Anna Chirkowska