Pierwszego czerwca na katowickim Rynku miał miejsce Kosmiczny Dzień Dziecka – impreza oferująca najmłodszym dużo dobrej zabawy, jednak połączonej z edukacją. W centrum miasta pojawiły się gigantyczne gry planszowe, wielki plener rysunkowy, zabawy sportowe, pokazy i warsztaty taneczne, ogromne zjeżdżalnie, tory samochodowe oraz zajęcia edukacyjne.

– Kosmiczna zabawa jest czymś naturalnym w Katowicach – w końcu mamy Spodek – niesamowite miejsce, pełne niespodzianek. Taką też niesamowitą atmosferę pragniemy stworzyć dla wszystkich dzieci, które odwiedzą katowicki rynek. – Marcin Stańczyk, zastępca naczelnika Wydziału Promocji UM Katowice.


Śląski Uniwersytet Medyczny czynnie włączył się w obchody Dnia Dziecka. Program ze strony Uczelni obejmował promocję zdrowego stylu życia, konsultacje specjalistów oraz podstawowe badania, które można wykonać w warunkach imprezy plenerowej. Na Rynku pojawili się dietetycy, rehabilitanci, logopedzi i edukatorzy, a także lekarze z Akademickiego Centrum Stomatologii.
Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć zabrzański Oddziału PTSS! My również włączyliśmy się w organizację i przeprowadzenie imprezy.
Nasi pełni wigoru wolontariusze jak zwykle uczyli najmłodszych oraz ich opiekunów, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Uczyli szczotkowania zębów oraz innych zabiegów, które można przeprowadzić w warunkach domowych. Opowiadali o tym, jak pracuje dentysta. Próbowali sprawić, żeby wizyta u niego wcale nie wydawała się straszna. Przeprowadzali również przeglądy stomatologiczne, a dla każdego chętnego czekały stomatologiczne upominki.Dziękujemy w imieniu swoim oraz pacjentów naszym sponsorom: firmie Colgate oraz Solomedica, dzięki którym organizacja takich akcji jest możliwa.

A.N.