Czy zastanawiałeś się kiedyś co w sytuacji, gdy lekarz dopuści się błędu w sztuce lekarskiej lub jak została prawnie uregulowana kwestia telemedycyny? Jak wygląda kwestia praw pacjenta przebywającego za granicą i świadczeń w Unii Europejskiej? Jeżeli interesuje Cię także jakie znaczenie prawne ma świadoma zgoda pacjenta, czy z eksperymentem medycznym może wiązać się odpowiedzialność karna lekarza, bądź do jakich granic może posunąć się lekarz stosując klauzulę sumienia, to jest to wydarzenie właśnie dla Ciebie.


ELSA Katowice oraz IFMSA-Poland Oddział Śląsk mają zaszczyt zaprosić do udziału w Konferencji ,,Prawo i Medycyna’’, którą PTSS Oddział Zabrze objął swoim patronatem.


Konferencja organizowana jest w ramach projektu TOGA&FARTUCH i odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. o godz. 16:00 w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zostanie poświęcona dyskusji specjalistów z dziedziny prawa medycznego, którzy przybliżą jak i w jakich sytuacjach prawo ściśle wiąże się z medycyną.

Zaproszenie kierujemy do studentów, prawników, pracowników naukowych, teoretyków prawa, studentów prawa, studentów medycyny i pracowników branży medycznej.

Konferencja składać się będzie z dwóch paneli tematycznych, a każdy z nich zakończony zostanie dyskusją, w której będą brali udział prelegenci, a także inni uczestnicy Konferencji. Całość zwieńczy debata studencka w tematyce eksperymentu medycznego – który z jednej strony pcha świat nauki do przodu, lecz z drugiej strony godzi w etykę i sprawdzone metody leczenia.
A.N.