Student Fest to zabrzańska impreza studencka organizowana przez Wydziały Inżynierii Biomedycznej oraz Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, przy współpracy z Wydziałem Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Tegoroczna edycja wydarzenia trwała aż dwa dni. W czwartek 1-go czerwca na Stadionie “Arena Zabrze” im. Ernesta Pohla odbył się turniej piłki nożnej. Wieczorem natomiast na terenie kampusu Politechniki Śląskiej w Zabrzu miały miejsce koncerty zespołów Napięcie, Clumsy Warlocks, Everyfriday. Gwiazdą wieczoru był znany DJ C-BooL.
Piątek rozpoczął się od wykładów popularnonaukowych dla szkół średnich. Na kampusie ŚUM w Zabrzu – Rokitnicy odbył się tradycyjny już StudentRun – bieg terenowy. Wieczorem z kolei rozpoczęło się kino plenerowe, a po pokazach filmów studenci zakończyli Student Fest imprezą plenerową.

Właśnie drugiego dnia imprezy, podczas trwania pokazów kina plenerowego i imprezy, członkowie PTSS Zabrze zorganizowali loterię fantową, w której nagrody ufundował nasz sponsor – firma Colgate. Wszyscy chętni mogli kupić nieograniczoną liczbę losów. Do każdego z nich był dołączony poczęstunek. Cały dochód z loterii był przeznaczony na rzecz leczenia podopiecznej Fundacji Słoneczko – Agatki Szczepańskiej.

Zebraliśmy ponad 1300 zł na pomoc dla chorej dziewczynki! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej loterii. Mamy nadzieję, że podobały Wam się nagrody i że dobrze się bawiliście. Oprócz miłych wspomnień możecie mieć niemałą satysfakcję z pomocy potrzebującym.A.N.