PTSS Poznań postanowił udowodnić studentom i młodym lekarzom, że opracowywanie kanałów nie tylko może być łatwe, ale również przyjemne. W tym celu podjęliśmy współpracę z firmą MultidentalMed z Poznania, wraz z którą zorganizowali szkolenie pt. „Maszynowe opracowywanie kanałów”. Po raz pierwszy warsztaty odbyły się 07.11.2015 roku. Pierwotny plan zakładał organizację 2 tur po 16 osób każda, jednak liczba zgłoszonych uczestników przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Nie dość, że chętni wypełnili aż trzy tury, to na dodatek lista rezerwowa na kolejne dwie była pełna. Ostatecznie warsztaty zgromadziły prawie 50 młodych miłośników endodoncji – lekarzy stażystów oraz studentów IV i V roku stomatologii.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z zasadami działania systemu maszynowego BioRaCe oraz mieli okazję samodzielnie opracować kanały w naturalnych zębach jak i specjalnych bloczkach endodontycznych.

Zarówno za teoretyczny wstęp jak i indywidualny nadzór nad każdym uczestnikiem odpowiedzialny był lek. dent. Hubert Gołąbek, członek Be Active Dentist, doktorant w Zakładzie Stomatologii Zintegrowanej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz International Program in Endodontics na University of Pennsylvania.

Dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie warsztatami, dzięki Wam, z radością zorganizujemy kolejne.

12647843_1236311139716698_1024008371_n