Aktualności

17.02.2023 Colgate4Students

6 edycja edu4students challenge – LIVE EDITION

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii we współpracy z Colgate4Students serdecznie zaprasza na 6 edycję edu4students challenge – LIVE EDITION, gdzie tym razem będziemy spotykać się osobiście w każdym oddziale PTSS, czyli aż w 10 lokalizacjach w Polsce, aby móc wspólnie pogłębiać wiedzę i podnosić swoje umiejętności oraz zawalczyć o wyjątkowe nagrody dla siebie, jak i dla swojego oddziału PTSS!

W tym roku edu4students challenge – LIVE EDITION to nowa, zmieniona forma edukacji poprzez wykłady, które zostaną poprowadzone na żywo przez Narodowego Koordynatora ds. Profilaktyki – lek. dent. Marię Liszewską oraz Lokalny Zarząd oddziału PTSS.

 

Podczas najbliższej edycji tematem przewodnim będzie:

Dobór metod i środków dla poszczególnych grup ryzyka pacjentów i innych schorzeń jamy ustnej. Zalecenia praktyczne i pozabiegowe”.

 

Omówione zostaną m.in.:

 • metody indywidualnej profilaktyki fluorkowej i zasad jej stosowania w zależności od wieku i poziomu ryzyka próchnicy;
 • bezpieczeństwo i skuteczność preparatów zawierających fluor w profilaktyce przeciwpróchnicowej u pacjentów z różnych grup ryzyka;
 • jak rozmawiać z pacjentem w zależności od problemów oraz potrzeb, z którymi zgłasza się do gabinetu stomatologicznego?
 • jak poprawnie przeprowadzić diagnostykę nadwrażliwości?
 • jakie są najnowsze rekomendacje dotyczące zmniejszania nadwrażliwości pozabiegowej?
 • jaka jest rola zaleceń pozabiegowych?
 • jakie jest praktycznie zastosowanie chlorheksydyny?
 • w jaki sposób dostosować środki do higieny jamy ustnej w zależności od potrzeb pacjenta?

 

Poznacie także wiele innych aspektów związanych z szeroko pojętym zagadnieniem profilaktyki jamy ustnej, ubytków niepróchnicowego pochodzenia i innych schorzeń występujących w obrębie jamy ustnej.

 Ponadto odpowiemy na pytania:

jakie są pozytywne strony i korzyści wynikające z członkostwa w PTSS,  jakie doświadczenie i umiejętności można nabyć oraz dlaczego warto zostać czynnym członkiem PTSS?

Agenda:

 1. Oddział PTSS – członkostwo – jak dołączyć do PTSS, jakie są benefity, kariera, skala działań profilaktycznych i szkoleniowych.
 2. Wykład – “Dobór metod i środków dla poszczególnych grup ryzyka pacjentów i innych schorzeń jamy ustnej. Zalecenia praktyczne i pozabiegowe” – lek. dent. Maria Liszewska.
 3. Test wiedzy.
 4. Wręczenie upominków i certyfikatów dla wszystkich uczestników, wspólne zdjęcie grupowe.

Przewidywany czas trwania: 2h – 2.5h

edu4students challenge – LIVE EDITION skierowane jest dla wszystkich studentów kierunku lekarsko-dentystycznego i ma charakter darmowy.

Zapisy na wydarzenie odbędą się poprzez indywidualne lokalne wydarzenia danego oddziału PTSS. Śledźcie wydarzenie ogólnopolskie, aby być na bieżąco!

 

Zasady są proste:

 • zapisz się na wydarzenie i weź udział w wykładzie (I etap lokalny)* harmonogram dostępny poniżej
 • rozwiąż test wiedzy
 • zdobądź jak najwięcej punktów, aby przejść do kolejnego etapu (II etap ogólnopolski)

 

*Harmonogram w poszczególnych lokalizacjach:

 2.03.2023 – PTSS oddział Łódź

3.03.2023 – PTSS oddział Warszawa

20.04.2023 – PTSS oddział Poznań

21.04.2023– PTSS oddział Szczecin

22.04.2023 – PTSS oddział Gdańsk

 o kolejnych terminach będziemy informować Was już wkrótce!

 

Podczas tej edycji wyłonimy aż 30 laureatów indywidualnych (po 3 osoby z każdego oddziału PTSS), którzy zmierzą się ze sobą w WIELKIM TEŚCIE WIEDZY ONLINE, zaplanowanym na 6 grudnia 2023 (etap II ogólnopolski), wśród których wyłonimy 3 LAUREATÓW GŁÓWNYCH i aż 3 oddziały PTSS, które najliczniej wezmą udział w wykładzie, wypełniając test wiedzy i uzyskując tym samym certyfikat uczestnictwa.

 

Zapamiętaj:

 • 30 laureatów indywidualnych – dla każdego wartościowe nagrody
 • WIELKI TEST WIEDZY ONLINE (ETAP II)
 • 3 ZWYCIĘZCÓW GŁÓWNYCH
 • 3 ZWYCIĘSKIE ODDZIAŁY
 • a dla wszystkich uczestników – upominki!

Zatem już dziś zapraszamy Cię do udziału w 6. edycji edu4students challenge – LIVE EDITION, gdzie zgłębisz praktyczną dawkę wiedzy i doświadczysz wspaniałej atmosfery!

 

Będziesz mieć okazję zawalczyć o nagrodę indywidualną dla siebie oraz wyjątkową nagrodę dla swojego oddziału PTSS, która posłuży wszystkim przez lata!

Szczegóły dotyczące terminów dalszych lokalizacji oraz osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu będziemy podawać na bieżąco!

Już wkrótce poznacie ATRAKCYJNE NAGRODY, jakie dla Was przygotowaliśmy!

 

A tymczasem przedstawiamy Wam BIO wykładowcy:

 

lek.dent. Maria Liszewska – absolwentka stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od 5 lat zaangażowana w działalność Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, gdzie pełni funkcję Narodowego Koordynatora ds. Profilaktyki oraz współorganizatora jednej z największych w Polsce konferencji dla studentów stomatologii oraz młodych lekarzy dentystów – HollyŁódź Smile. Spełnia się jako autorka wpisów edukacyjnych oraz popularno-naukowych. Interesuje się głównie minimalnie inwazyjnymi technikami nowoczesnej stomatologii oraz profilaktyką chorób jamy ustnej.