Jak działamy?

Profilaktyka

O naszych działaniach

Wspieramy lokalne społeczności, wykonując badania profilaktyczne i screeningi w kierunku różnych schorzeń czy stanów przednowotworowych jamy ustnej. Uczymy o prawidłowej higienie, czujności onkologicznej, i odczarowujemy stereotyp dentysty. Dzięki temu nasi studenci:

 • wcześniej niż inni nabywają umiejętności instruktażu i rozmowy z Pacjentem,
 • uczestniczą w szkoleniach, na których uczą się przeprowadzać dokładne badania stomatologiczne,
 • mają możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń do diagnostyki,
 • poznają właściwości, zastosowanie i sposób dobierania do danego pacjenta odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej.

Akcje w liczbach

Chcesz nas wesprzeć lub podjąć współpracę?

 • Chcesz, byśmy zorganizowali spotkanie profilaktyczne w Twojej placówce (firmie, przedszkolu, szkole, galerii handlowej)?
 • Reprezentujesz organizację zewnętrzną i chcesz, byśmy dołączyli do Twojego programu zdrowotnego?
 • Potrzebujesz pomocy w przeprowadzeniu badań populacyjnych na terenie Polski, chcesz zostać Sponsorem akcji profilaktycznych?

Skontaktuj się z Narodowym Koordynatorem ds. Profilaktyki.

Szymon Klimaszewski

Narodowy Koordynator ds. Profilaktyki / National Prophylaxis Officer

T:

M: s.klimaszewski@ptss.pl

Chcesz działać?

Skontaktuj się z Koordynatorem Profilaktyki Twojego Oddziału

Konferencje

Konferencje PTSS na stałe wpisały się w kalendarz naukowy studentów i lekarzy, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w stomatologii. Wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny sprawiają, że nasze wydarzenia przyciągają każdorazowo tysiące uczestników z całego kraju.

To, co nas wyróżnia, to m.in.:

 • znakomici wykładowcy z Polski i świata,
 • bogaty program warsztatowy,
 • regularna integracja środowiska stomatologicznego,
 • konferencje w różnych miastach,
 • studenckie ceny, również dla lekarzy.

Kalendarium konferencji

Przepraszam, a Ty dokąd się wybierasz?

Oddziały organizują konferencje rotacyjnie, dzięki czemu w toku studiów przynajmniej jedna z nich odbędzie się na Twojej Alma Mater. Kolejne edycje wydarzeń w poszczególnych miastach stworzyły rozpoznawalne marki. I tak na przykład w Poznaniu wybierzecie się na “Dental News”, do Warszawy pojedziecie na “Let’s Dens”, a Łódź przywita Was swoim “Hollyłódź Smile”.

Sprawdź, gdzie odbędzie się najbliższa konferencja:

Gdańsk
Szczecin
Poznań
Kraków
Warszawa
Białystok
Lublin
Łódź
Wrocław
Zabrze

Szkolenia

Słyszałeś o krzywej uczenia się? Każda procedura w medycynie ma pewną określoną liczbę zabiegów, którą należy wykonać, by móc uznać, że operuje się nią swobodnie. Zadbaj o swoje umiejętności praktyczne i wybierz warsztat dla siebie! Wspólnie z najlepszymi wykładowcami przeprowadzamy szkolenia ze wszystkich dziedzin stomatologii. Zapewniamy naszym Członkom m.in. dostęp do najnowszej wiedzy, możliwość poznania materiałów i trików, z którymi nie zetkniecie się na uczelni, i praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobywanej dotychczas tylko z podręczników.

Na naszych warsztatach poznasz swoje mocne strony w komfortowych warunkach.

Kalendarium szkoleń

Współpraca w zakresie organizacji i promocji szkoleń

Skontaktuj się z Narodowym Koordynatorem ds. Szkoleń

Mateusz Klich

Narodowy Koordynator ds. Szkoleń

T:

M: m.klich@ptss.pl

Edukacja

Zapraszamy do skorzystania z obszernej oferty edukacyjnej online, w skład której wchodzą m.in. webinary, nagrania wykładów z konferencji, filmy instruktażowe i ebooki. Udostępniamy także bazę artykułów naukowych, opublikowanych przez Członków PTSS w czasie studiów.

Masz pomysł na temat webinaru, ebooka, który byłby dla Ciebie pomocny? Jesteś lekarzem i chcesz podzielić się z członkami PTSS swoją wiedzą? Skontaktuj się z nami na: nmo@ptss.pl

Webinary

Umowa stażowa… i co dalej?
Data: 25.11.2023, godz. 18:00
Miejsce: ptss.pl
 • Czy nie wiesz co czeka cię po skończeniu stażu?
 • Którą drogę wybrać?
 • Jak się do niej przygotować?
 • Jakie są możliwości rozwoju i ścieżki kariery po kierunku lekarsko-dentystycznym? 🦷
Między innymi właśnie te pytania zainspirowały nas do stworzenia webinaru, który, mamy nadzieję, pomoże Wam w przyszłym wyborze. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z nami aż trójka wspaniałych 3 prelegentów, których po kolei będziemy Wam zdradzać. 🤩 Każdy o unikalnej historii, każdy patrzący na stomatologię trochę z innej perspektywy, każdy… Żeby poznać dalszą część zdania i odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące tematyki rozwoju po studiach to serdecznie zapraszamy na webinar . Wydarzenie jest darmowe- dostęp mają wszyscy członkowie PTSS! 🦷 Lek. Dent. Maria Liszewska ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi w 2022 roku. Ostatnie 3 lata pełniła funkcję Narodowego Koordynatora ds. Profilaktyki czuwając, aby w Polsce było coraz więcej świadomych pacjentów. Z pasją opowiada o metodach minimalnie- lub nieinwazyjnego leczenia oraz obala mity na temat szkodliwości fluoru. W międzyczasie kształciła higienistki w szkole policealnej, a swój staż odbyła w jednym z warszawskich gabinetów. Obecnie Maria rozpoczęła studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej. W wolnym czasie możecie ją spotkać z aparatem analogowym fotografującą wakacyjne krajobrazy. Lek. dent. Jakub Wiśniewski jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie). Endodoncję mikroskopową ma w małym palcu, jednak nie jest to jedyna dziedzina stomatologiczna, która towarzyszy mu przez całą karierę stomatologiczną. Jest uczestnikiem licznych szkoleń i konferencji krajowych, jak i międzynarodowych. Weekendami Kubę możecie spotkać jako wykładowcę na kursach praktycznych, a w ,,wolnym” czasie robi fantastyczne zdjęcia i bije rekordy w grach na PlayStation. Aby dowiedzieć się jak wyglądała historia Kuby zapraszamy Was serdecznie na webinar! Przygotował dla Was same ciekawostki! 🦷 Dr n. med. Monika Żbikowska jest nie tylko lekarzem z powołania, ale również pasjonatką swojej pracy w pełnym tego słowa znaczeniu. W 2012 roku została absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a w 2022 obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską. Na co dzień zajmuje się ortodoncją oraz pracą z małym pacjentem. Jest absolwentką licznych programów, również tych zagranicznych oraz autorką wielu publikacji naukowych. Ponadto spełnia się jako kierownik zespołu "Będąc Młodym Dentystą" pomagając innym wejść w świat zawodowej kariery i rozwoju. Jesteście ciekawi, co Pani Doktor będzie miała Wam do przekazania? Żeby się dowiedzieć zapraszamy do udziału w webinarze już w najbliższą sobotę 25.11 o godz. 18:00! 👩🏽‍⚕🦷 Godz. 18:00-19:00 - powitanie prelegentów oraz oglądających, prezentacja każdego z prelegentów (ok. 20 min na osobę) 19:00-19:30/20:00 ( w zależności od liczby pytań) - q&a
Wiecej
Licówki porcelanowe.02. Apogeum estetyki i trwałości.
Data: 15.05.2023, godz. 20:45
Miejsce: ptss.pl

Pan Doktor wygłosi swój wykład pt. “Licówki porcelanowe.02- apogeum estetyki i trwałości”, podczas którego podzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą i zamiłowaniem do stomatologii.

WEBINAR WYŁĄCZNIE DLA CZŁONKÓW PTSS
Wiecej
Key points w endodoncji.
Data: 25.04.2023, godz. 20:00
Miejsce: ptss.pl
Podstawowy webinar omawiający wszystkie etapy w pierwotnym leczeniu endodontycznym. Pozwoli Ci na bazowe zapoznanie się z zasadami nowoczesnej endodoncji, które uwzględniają pracę z mikroskopem, leczenie w koferdamie, maszynowe opracowanie kanałów oraz termiczne wypełnianie.
Wiecej

Baza wiedzy

Unikalna przestrzeń, w której rozwijamy wiedzę na tematy, o których próżno szukać rozległych informacji w podręcznikach. Uczymy, jak odpowiadać na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. Pomagamy odnaleźć swoje miejsce w świecie stomatologii. Sprawdź, jak możemy pomóc Tobie!

Jeśli chcesz współtworzyć bazę wiedzy, daj nam znać na: nmo@ptss.pl

Wymiany zagraniczne

Co roku nasi studenci wyjeżdżają na staże na zagraniczne uczelnie, gdzie zdobywają praktyczną wiedzę, zwiedzają kontynenty, zawiązują przyjaźnie i poznają nowe kultury.

PTSS jest jednym z najbardziej aktywnych stowarzyszeń zrzeszonych w International Association of Dental Students (IADS) i European Dental Students’ Association (EDSA). Dzięki temu nasi Członkowie mogą korzystać z programów, które pozwalają młodym stomatologom spędzić aktywnie kilka tygodni w roku, łącząc wypoczynek z dużą dawką nowych zawodowych doświadczeń.

Koordynator Wymian Twojego oddziału (Local Exchange Officer – LEO) i Narodowy Koordynator Wymian (National Exchange Officer – NEO) będą dla Ciebie wsparciem podczas całego procesu aplikacji.

Aplikacja krok po kroku - IADS

IADS oferuje jedno- lub dwutygodniowe wyjazdy do uczelni w krajach na różnych kontynentach. W ramach opłaty zapewnione jest zakwaterowanie i wstęp na klinikę, czasem również social program. Wyjazdy dają dużą dowolność co do zaplanowania swojego czasu wolnego, opierają się na obserwacji lub asyście przy pracy lekarzy w uczelnianych klinikach i dopasowywane są na bieżąco do oczekiwań i potrzeb studentów, którzy tworzą daną grupę.

Aplikacja krok po kroku - EDSA

EDSA organizuje dwa programy, w ramach których można wyjechać za granicę: European Visiting Programme (EVP) i Summer Camps. W ramach opłaty zapewnione są: zakwaterowanie, wyżywienie i wszystkie aktywności. Programy te mają dokładniej zaplanowany harmonogram niż Exchange Programme IADS i mniej czasu wolnego. Nie ma bezpośrednio pracy z pacjentami lub z lekarzami, za to są zorganizowane liczne warsztaty, wykłady i inne atrakcje, których celem jest pokazanie uczelni i miasta z jak najkorzystniejszej strony.

Planowane wymiany zagraniczne

W związku z sytuacją epidemiczną na świecie prosimy – śledźcie naszą stronę w oczekiwaniu na najnowsze informacje. Na tę chwilę wyjazdy zostały wstrzymane, ale pracujemy nad tym, by jak najszybciej wrócić do Was z tą możliwością.

Kontakt w sprawie wymian

Kontakty do Lokalnych Koordynatorów (LEO) znaleźć można na podstronach poszczególnych Oddziałów. Nad całością programu czuwa Narodowy Koordynator Wymian (NEO).

Kamil Cieślak

Narodowy Koordynator Wymian / National Exchange Officer

T:

M: k.cieslak@ptss.pl

Wolontariat zagraniczny

Nepal, Jamajka, a może Dominikana? Jeśli chcesz podarować swój czas i umiejętności lokalnej społeczności, gdzie dostęp do specjalistów jest znacznie ograniczony, możesz wyjechać z PTSS na wolontariat! Nauczysz się pracować w naprawdę każdych warunkach, myśleć nieszablonowo, a także współpracować w międzynarodowym zespole. Przygotuj się na ogrom pracy i jeszcze większą dawkę egzotycznej przygody!

Jak wyjechać?

Planowane wolontariaty

W związku z sytuacją epidemiczną na świecie prosimy – śledźcie naszą stronę w oczekiwaniu na najnowsze informacje. Na tę chwilę wyjazdy zostały wstrzymane, ale pracujemy nad tym, by jak najszybciej wrócić do Was z tą możliwością.

Kontakt w sprawie wolontariatu

Kontakty do Lokalnych Koordynatorów (LEO) znaleźć można na podstronach poszczególnych Oddziałów. Nad całością programu czuwa Narodowy Koordynator Wymian (NEO).

Kamil Cieślak

Narodowy Koordynator Wymian / National Exchange Officer

T:

M: k.cieslak@ptss.pl