Jak działamy?

Profilaktyka

O naszych działaniach

Wspieramy lokalne społeczności, wykonując badania profilaktyczne i screeningi w kierunku różnych schorzeń czy stanów przednowotworowych jamy ustnej. Uczymy o prawidłowej higienie, czujności onkologicznej, i odczarowujemy stereotyp dentysty. Dzięki temu nasi studenci:

 • wcześniej niż inni nabywają umiejętności instruktażu i rozmowy z Pacjentem,
 • uczestniczą w szkoleniach, na których uczą się przeprowadzać dokładne badania stomatologiczne,
 • mają możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń do diagnostyki,
 • poznają właściwości, zastosowanie i sposób dobierania do danego pacjenta odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej.

Akcje w liczbach

Chcesz nas wesprzeć lub podjąć współpracę?

 • Chcesz, byśmy zorganizowali spotkanie profilaktyczne w Twojej placówce (firmie, przedszkolu, szkole, galerii handlowej)?
 • Reprezentujesz organizację zewnętrzną i chcesz, byśmy dołączyli do Twojego programu zdrowotnego?
 • Potrzebujesz pomocy w przeprowadzeniu badań populacyjnych na terenie Polski, chcesz zostać Sponsorem akcji profilaktycznych?

Skontaktuj się z Narodowym Koordynatorem ds. Profilaktyki.

Monika Łukomska

Narodowy Koordynator ds. Profilaktyki / National Prophylaxis Officer

T: 609 687 986

M: npo@ptss.pl

Chcesz działać?

Skontaktuj się z Koordynatorem Profilaktyki Twojego Oddziału

Konferencje

Konferencje PTSS na stałe wpisały się w kalendarz naukowy studentów i lekarzy, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w stomatologii. Wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny sprawiają, że nasze wydarzenia przyciągają każdorazowo tysiące uczestników z całego kraju.

To, co nas wyróżnia, to m.in.:

 • znakomici wykładowcy z Polski i świata,
 • bogaty program warsztatowy,
 • regularna integracja środowiska stomatologicznego,
 • konferencje w różnych miastach,
 • studenckie ceny, również dla lekarzy.

Kalendarium konferencji

Przepraszam, a Ty dokąd się wybierasz?

Oddziały organizują konferencje rotacyjnie, dzięki czemu w toku studiów przynajmniej jedna z nich odbędzie się na Twojej Alma Mater. Kolejne edycje wydarzeń w poszczególnych miastach stworzyły rozpoznawalne marki. I tak na przykład w Poznaniu wybierzecie się na “Dental News”, do Warszawy pojedziecie na “Let’s Dens”, a Łódź przywita Was swoim “Hollyłódź Smile”.

Sprawdź, gdzie odbędzie się najbliższa konferencja:

Gdańsk
Szczecin
Poznań
Kraków
Warszawa
Białystok
Lublin
Łódź
Wrocław
Zabrze

Szkolenia

Słyszałeś o krzywej uczenia się? Każda procedura w medycynie ma pewną określoną liczbę zabiegów, którą należy wykonać, by móc uznać, że operuje się nią swobodnie. Zadbaj o swoje umiejętności praktyczne i wybierz warsztat dla siebie! Wspólnie z najlepszymi wykładowcami przeprowadzamy szkolenia ze wszystkich dziedzin stomatologii. Zapewniamy naszym Członkom m.in. dostęp do najnowszej wiedzy, możliwość poznania materiałów i trików, z którymi nie zetkniecie się na uczelni, i praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobywanej dotychczas tylko z podręczników.

Na naszych warsztatach poznasz swoje mocne strony w komfortowych warunkach.

Kalendarium szkoleń

Współpraca w zakresie organizacji i promocji szkoleń

Skontaktuj się z Narodowym Koordynatorem ds. Szkoleń

Michał Kliński

Narodowy Koordynator ds. Szkoleń

T: +48 664 771 963

M: nwo@ptss.pl

Edukacja

Zapraszamy do skorzystania z obszernej oferty edukacyjnej online, w skład której wchodzą m.in. webinary, nagrania wykładów z konferencji, filmy instruktażowe i ebooki. Udostępniamy także bazę artykułów naukowych, opublikowanych przez Członków PTSS w czasie studiów.

Masz pomysł na temat webinaru, ebooka, który byłby dla Ciebie pomocny? Jesteś lekarzem i chcesz podzielić się z członkami PTSS swoją wiedzą? Skontaktuj się z nami na: edukacja@ptss.pl

Webinary

Co robić aby czerpać radość i satysfakcję z trudnej kariery lekarza dentysty w Polsce? Jak zapobiec wypaleniu zawodowemu?
Data: 29.01.2021, godz. 18:30
Miejsce: ptss.pl
Na spotkaniu z Panią Doktor będziecie się mogli dowiedzieć m.in. jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym, jak na co dzień radzić sobie ze stresem oraz relacjami z pacjentami. Poznacie techniki relaksacji m.in. medytację, które pozwolą wam lepiej reagować na stres. Dowiecie się, co warto zrobić dla siebie po ukończeniu studiów lekarsko-dentystycznych. Pani Doktor od wielu lat gra razem z Wielka Orkiestrą Świątecznej Pomocy i co roku razem ze swoją córeczką aktywnie uczestniczy w zbiórce. Dlatego też, gdy zastanawialiśmy się kogo chcielibyśmy poprosić o pomoc w zbiórce dla WOŚPU, od razu pomyśleliśmy o Zdrowej Buzi. Webinar ze zbiórka 29 Finału WOŚP, przez co mamy nadzieję, ze uda nam się zebrać choć trochę na sprzęt medyczny dedykowany laryngologii. Jeżeli chcecie nam pomóc prosimy wpłacajcie dowolne sumy do naszej eSkarbonki. Oczywiście zbiórka jest dla osób chętnych. Uczestniczyć w webinarze będą mogli wszyscy członkowie PTSS-u.
 1. Finał WOŚP już 31 stycznia 2021 r.!
 "Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się tym razem 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.”
Informujemy również, że na stronie https://www.wosp.org.pl znajdziecie szereg informacji, jak wesprzeć Fundację. Wierzymy, że każdy znajdzie sposób by dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki - w końcu Wszyscy gramy razem! Link do eSkarbonki PTSS: eskarbonka.wosp.org.pl/mjyz7m
Wiecej
Planowanie Implantoprotetyczne
Data: 27.01.2021, godz. 19:00
Miejsce: ptss.pl
Implantoprotetyka to najmłodsza z dziedzin stomatologii, której historia sięga lat 70 XX wieku, gdy prof. Branemark opublikował swoje pierwsze badania dotyczące zjawiska osteointegracji i jego wpływu na możliwość odbudowy braków zębowych z pomocą sztucznych korzeni zębów wykonanych z tytanu. Intensywny postęp technologiczny i merytoryczny lat 80 i 90 XX wieku pozwolił osiągnąć swoiste status quo w zakresie planowania i prowadzenia leczenia. Podstawowe zasady powinien przyswoić każdy, kto planuje rozwijać swoje zainteresowania zawodowe w tym kierunku. „Planowanie implantoprotetyczne” to pierwsza część planowanego cyklu obejmującego wszystkie etapy leczenia implantoprotetycznego.
Wiecej
Jak patrzeć na badanie CBCT, żeby coś zobaczyć
Data: 23.01.2021, godz. 12:15
Miejsce: ptss.pl
Rentgenodiagnostyka jest nieodłącznym elementem wielu gałęzi stomatologii. Jej prawidłowe przeprowadzenie i interpretacja pozwala na kompleksowe zaplanowanie całego procesu leczenia. Oddział PTSS Łódź ma przyjemność zaprosić na webinar prof. zw. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowskiej przybliżający tematykę badania CBCT. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu tomografia nie będzie już tajemnicą! Nagranie będzie dostępne przez tydzień!!! Jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości odnośnie poruszanego tematu - zachęcamy do kierowania ich bezpośrednio do Pani Profesor na adres rtg.stom@umlub.pl
Wiecej

Baza wiedzy

Unikalna przestrzeń, w której rozwijamy wiedzę na tematy, o których próżno szukać rozległych informacji w podręcznikach. Uczymy, jak odpowiadać na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. Pomagamy odnaleźć swoje miejsce w świecie stomatologii. Sprawdź, jak możemy pomóc Tobie!

Jeśli chcesz współtworzyć bazę wiedzy, daj nam znać na: edukacja@ptss.pl

Wymiany zagraniczne

Co roku nasi studenci wyjeżdżają na staże na zagraniczne uczelnie, gdzie zdobywają praktyczną wiedzę, zwiedzają kontynenty, zawiązują przyjaźnie i poznają nowe kultury.

PTSS jest jednym z najbardziej aktywnych stowarzyszeń zrzeszonych w International Association of Dental Students (IADS) i European Dental Students’ Association (EDSA). Dzięki temu nasi Członkowie mogą korzystać z programów, które pozwalają młodym stomatologom spędzić aktywnie kilka tygodni w roku, łącząc wypoczynek z dużą dawką nowych zawodowych doświadczeń.

Koordynator Wymian Twojego oddziału (Local Exchange Officer – LEO) i Narodowy Koordynator Wymian (National Exchange Officer – NEO) będą dla Ciebie wsparciem podczas całego procesu aplikacji.

Aplikacja krok po kroku - IADS

IADS oferuje jedno- lub dwutygodniowe wyjazdy do uczelni w krajach na różnych kontynentach. W ramach opłaty zapewnione jest zakwaterowanie i wstęp na klinikę, czasem również social program. Wyjazdy dają dużą dowolność co do zaplanowania swojego czasu wolnego, opierają się na obserwacji lub asyście przy pracy lekarzy w uczelnianych klinikach i dopasowywane są na bieżąco do oczekiwań i potrzeb studentów, którzy tworzą daną grupę.

Aplikacja krok po kroku - EDSA

EDSA organizuje dwa programy, w ramach których można wyjechać za granicę: European Visiting Programme (EVP) i Summer Camps. W ramach opłaty zapewnione są: zakwaterowanie, wyżywienie i wszystkie aktywności. Programy te mają dokładniej zaplanowany harmonogram niż Exchange Programme IADS i mniej czasu wolnego. Nie ma bezpośrednio pracy z pacjentami lub z lekarzami, za to są zorganizowane liczne warsztaty, wykłady i inne atrakcje, których celem jest pokazanie uczelni i miasta z jak najkorzystniejszej strony.

Planowane wymiany zagraniczne

W związku z sytuacją epidemiczną na świecie prosimy – śledźcie naszą stronę w oczekiwaniu na najnowsze informacje. Na tę chwilę wyjazdy zostały wstrzymane, ale pracujemy nad tym, by jak najszybciej wrócić do Was z tą możliwością.

Kontakt w sprawie wymian

Kontakty do Lokalnych Koordynatorów (LEO) znaleźć można na podstronach poszczególnych Oddziałów. Nad całością programu czuwa Narodowy Koordynator Wymian (NEO).

Ostap Melnyk

Narodowy Koordynator Wymian / National Exchange Officer

T: 739 507 054

M: neo@ptss.pl

Wolontariat zagraniczny

Nepal, Jamajka, a może Dominikana? Jeśli chcesz podarować swój czas i umiejętności lokalnej społeczności, gdzie dostęp do specjalistów jest znacznie ograniczony, możesz wyjechać z PTSS na wolontariat! Nauczysz się pracować w naprawdę każdych warunkach, myśleć nieszablonowo, a także współpracować w międzynarodowym zespole. Przygotuj się na ogrom pracy i jeszcze większą dawkę egzotycznej przygody!

Jak wyjechać?

Planowane wolontariaty

W związku z sytuacją epidemiczną na świecie prosimy – śledźcie naszą stronę w oczekiwaniu na najnowsze informacje. Na tę chwilę wyjazdy zostały wstrzymane, ale pracujemy nad tym, by jak najszybciej wrócić do Was z tą możliwością.

Kontakt w sprawie wolontariatu

Kontakty do Lokalnych Koordynatorów (LEO) znaleźć można na podstronach poszczególnych Oddziałów. Nad całością programu czuwa Narodowy Koordynator Wymian (NEO).

Ostap Melnyk

Narodowy Koordynator Wymian / National Exchange Officer

T: 739 507 054

M: neo@ptss.pl