Jak działamy?

Profilaktyka

O naszych działaniach

Wspieramy lokalne społeczności, wykonując badania profilaktyczne i screeningi w kierunku różnych schorzeń czy stanów przednowotworowych jamy ustnej. Uczymy o prawidłowej higienie, czujności onkologicznej, i odczarowujemy stereotyp dentysty. Dzięki temu nasi studenci:

 • wcześniej niż inni nabywają umiejętności instruktażu i rozmowy z Pacjentem,
 • uczestniczą w szkoleniach, na których uczą się przeprowadzać dokładne badania stomatologiczne,
 • mają możliwość korzystania z nowoczesnych urządzeń do diagnostyki,
 • poznają właściwości, zastosowanie i sposób dobierania do danego pacjenta odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej.

Akcje w liczbach

Chcesz nas wesprzeć lub podjąć współpracę?

 • Chcesz, byśmy zorganizowali spotkanie profilaktyczne w Twojej placówce (firmie, przedszkolu, szkole, galerii handlowej)?
 • Reprezentujesz organizację zewnętrzną i chcesz, byśmy dołączyli do Twojego programu zdrowotnego?
 • Potrzebujesz pomocy w przeprowadzeniu badań populacyjnych na terenie Polski, chcesz zostać Sponsorem akcji profilaktycznych?

Skontaktuj się z Narodowym Koordynatorem ds. Profilaktyki.

Maria Liszewska

Narodowy Koordynator ds. Profilaktyki / National Prophylaxis Officer

T:

M: npo@ptss.pl

Chcesz działać?

Skontaktuj się z Koordynatorem Profilaktyki Twojego Oddziału

Konferencje

Konferencje PTSS na stałe wpisały się w kalendarz naukowy studentów i lekarzy, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w stomatologii. Wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny sprawiają, że nasze wydarzenia przyciągają każdorazowo tysiące uczestników z całego kraju.

To, co nas wyróżnia, to m.in.:

 • znakomici wykładowcy z Polski i świata,
 • bogaty program warsztatowy,
 • regularna integracja środowiska stomatologicznego,
 • konferencje w różnych miastach,
 • studenckie ceny, również dla lekarzy.

Kalendarium konferencji

Przepraszam, a Ty dokąd się wybierasz?

Oddziały organizują konferencje rotacyjnie, dzięki czemu w toku studiów przynajmniej jedna z nich odbędzie się na Twojej Alma Mater. Kolejne edycje wydarzeń w poszczególnych miastach stworzyły rozpoznawalne marki. I tak na przykład w Poznaniu wybierzecie się na “Dental News”, do Warszawy pojedziecie na “Let’s Dens”, a Łódź przywita Was swoim “Hollyłódź Smile”.

Sprawdź, gdzie odbędzie się najbliższa konferencja:

Gdańsk
Szczecin
Poznań
Kraków
Warszawa
Białystok
Lublin
Łódź
Wrocław
Zabrze

Szkolenia

Słyszałeś o krzywej uczenia się? Każda procedura w medycynie ma pewną określoną liczbę zabiegów, którą należy wykonać, by móc uznać, że operuje się nią swobodnie. Zadbaj o swoje umiejętności praktyczne i wybierz warsztat dla siebie! Wspólnie z najlepszymi wykładowcami przeprowadzamy szkolenia ze wszystkich dziedzin stomatologii. Zapewniamy naszym Członkom m.in. dostęp do najnowszej wiedzy, możliwość poznania materiałów i trików, z którymi nie zetkniecie się na uczelni, i praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobywanej dotychczas tylko z podręczników.

Na naszych warsztatach poznasz swoje mocne strony w komfortowych warunkach.

Kalendarium szkoleń

Współpraca w zakresie organizacji i promocji szkoleń

Skontaktuj się z Narodowym Koordynatorem ds. Szkoleń

Katarzyna Kranz

Narodowy Koordynator ds. Szkoleń

T:

M: nwo@ptss.pl

Edukacja

Zapraszamy do skorzystania z obszernej oferty edukacyjnej online, w skład której wchodzą m.in. webinary, nagrania wykładów z konferencji, filmy instruktażowe i ebooki. Udostępniamy także bazę artykułów naukowych, opublikowanych przez Członków PTSS w czasie studiów.

Masz pomysł na temat webinaru, ebooka, który byłby dla Ciebie pomocny? Jesteś lekarzem i chcesz podzielić się z członkami PTSS swoją wiedzą? Skontaktuj się z nami na: edukacja@ptss.pl

Webinary

Wszczep swój pierwszy implant
Data: 17.04.2021, godz. 19:00
Miejsce: ptss.pl
Implanty zębów to coraz częściej stosowane rozwiązanie w przypadku wystąpienia braków zębowych w łuku zębowym. Implantologia pozwala na odzyskanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej wraz z jej pięknym wyglądem, niemożliwym do osiągnięcia wraz z brakami w uzębieniu. Aby jednak implantologia nie budziła żadnych wątpliwości, warto zrozumieć, czym są implanty, i jak wykorzystujemy je w codziennej praktyce klinicznej. Zalety, jakie oferują implanty zębów sprawiają, że są one wykorzystywane w coraz większej ilości przypadków. Razem z Alpha Bio Polska chcielibyśmy zaprosić Was na wstęp teoretyczny do warsztatów  "Wszczep swój pierwszy implant", które poprowadzi Dr n. med. Michał Łobacz - specjalista chirurgii stomatologicznej, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Wiecej
Sympozjum Invisalign
Data: 17.04.2021, godz. 09:00
Miejsce: ptss.pl
Najlepsi wykładowcy polscy i zagraniczni opowiedzą o swoich doświadczeniach oraz najciekawszych przypadkach leczenia ortodontycznego przy użyciu aparatów alignerowych. [video width="1920" height="1080" mp4="https://ptss.pl/wp-content/uploads/2021/04/Product-Tour-Polish.mp4"][/video] Webinar będzie dostępny tylko w wersji live.
Wiecej
Odpowiedzialność cywilna lekarza dentysty za szkody wyrządzone przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych
Data: 25.03.2021, godz. 18:30
Miejsce: ptss.pl
Odpowiedzialność cywilna lekarza dentysty stanowi jedną z form odpowiedzialności lekarza z tytułu udzielanych przez niego świadczeń zdrowotnych. Na szkoleniu zostaną omówione przesłanki odpowiedzialności odszkodowawczej lekarza dentysty oraz wpływ formy prawnej jego zatrudnienia na ewentualną odpowiedzialność cywilną. Ze szkolenia dowiesz się także czym jest „wzorzec dobrego lekarza” i jak należy go interpretować oraz jakie znaczenie pełni posiadanie specjalizacji lekarskiej oraz odbycie dodatkowych kursów w razie błędnego przeprowadzenia świadczeń medycznych
Wiecej

Baza wiedzy

Unikalna przestrzeń, w której rozwijamy wiedzę na tematy, o których próżno szukać rozległych informacji w podręcznikach. Uczymy, jak odpowiadać na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania. Pomagamy odnaleźć swoje miejsce w świecie stomatologii. Sprawdź, jak możemy pomóc Tobie!

Jeśli chcesz współtworzyć bazę wiedzy, daj nam znać na: edukacja@ptss.pl

Wymiany zagraniczne

Co roku nasi studenci wyjeżdżają na staże na zagraniczne uczelnie, gdzie zdobywają praktyczną wiedzę, zwiedzają kontynenty, zawiązują przyjaźnie i poznają nowe kultury.

PTSS jest jednym z najbardziej aktywnych stowarzyszeń zrzeszonych w International Association of Dental Students (IADS) i European Dental Students’ Association (EDSA). Dzięki temu nasi Członkowie mogą korzystać z programów, które pozwalają młodym stomatologom spędzić aktywnie kilka tygodni w roku, łącząc wypoczynek z dużą dawką nowych zawodowych doświadczeń.

Koordynator Wymian Twojego oddziału (Local Exchange Officer – LEO) i Narodowy Koordynator Wymian (National Exchange Officer – NEO) będą dla Ciebie wsparciem podczas całego procesu aplikacji.

Aplikacja krok po kroku - IADS

IADS oferuje jedno- lub dwutygodniowe wyjazdy do uczelni w krajach na różnych kontynentach. W ramach opłaty zapewnione jest zakwaterowanie i wstęp na klinikę, czasem również social program. Wyjazdy dają dużą dowolność co do zaplanowania swojego czasu wolnego, opierają się na obserwacji lub asyście przy pracy lekarzy w uczelnianych klinikach i dopasowywane są na bieżąco do oczekiwań i potrzeb studentów, którzy tworzą daną grupę.

Aplikacja krok po kroku - EDSA

EDSA organizuje dwa programy, w ramach których można wyjechać za granicę: European Visiting Programme (EVP) i Summer Camps. W ramach opłaty zapewnione są: zakwaterowanie, wyżywienie i wszystkie aktywności. Programy te mają dokładniej zaplanowany harmonogram niż Exchange Programme IADS i mniej czasu wolnego. Nie ma bezpośrednio pracy z pacjentami lub z lekarzami, za to są zorganizowane liczne warsztaty, wykłady i inne atrakcje, których celem jest pokazanie uczelni i miasta z jak najkorzystniejszej strony.

Planowane wymiany zagraniczne

W związku z sytuacją epidemiczną na świecie prosimy – śledźcie naszą stronę w oczekiwaniu na najnowsze informacje. Na tę chwilę wyjazdy zostały wstrzymane, ale pracujemy nad tym, by jak najszybciej wrócić do Was z tą możliwością.

Kontakt w sprawie wymian

Kontakty do Lokalnych Koordynatorów (LEO) znaleźć można na podstronach poszczególnych Oddziałów. Nad całością programu czuwa Narodowy Koordynator Wymian (NEO).

Wiktor Zalasiński

Narodowy Koordynator Wymian / National Exchange Officer

T:

M: neo@ptss.pl

Wolontariat zagraniczny

Nepal, Jamajka, a może Dominikana? Jeśli chcesz podarować swój czas i umiejętności lokalnej społeczności, gdzie dostęp do specjalistów jest znacznie ograniczony, możesz wyjechać z PTSS na wolontariat! Nauczysz się pracować w naprawdę każdych warunkach, myśleć nieszablonowo, a także współpracować w międzynarodowym zespole. Przygotuj się na ogrom pracy i jeszcze większą dawkę egzotycznej przygody!

Jak wyjechać?

Planowane wolontariaty

W związku z sytuacją epidemiczną na świecie prosimy – śledźcie naszą stronę w oczekiwaniu na najnowsze informacje. Na tę chwilę wyjazdy zostały wstrzymane, ale pracujemy nad tym, by jak najszybciej wrócić do Was z tą możliwością.

Kontakt w sprawie wolontariatu

Kontakty do Lokalnych Koordynatorów (LEO) znaleźć można na podstronach poszczególnych Oddziałów. Nad całością programu czuwa Narodowy Koordynator Wymian (NEO).

Wiktor Zalasiński

Narodowy Koordynator Wymian / National Exchange Officer

T:

M: neo@ptss.pl