Kalendarium wydarzeń

Filtruj:
Warsztaty
MASTERCLASS
Data: 29.04.2023, godz. 09:00
Miejsce: Karola Marcinkowskiego 2-6, Wrocław
Spotkamy się już 29 kwietnia (sobota) tuż przed weekendem majowym w jednym z piękniejszych miast Polski - Wrocławiu aby zdobyć nową wiedzę, porady oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Mamy wiele ciekawych tematów zaczynając od endodoncji aż po chirurgie. Prowadzić całe wydarzenie będzie nie kto inny jak lek .dent. Grzegorz Witkowski oraz lek .dent. Michał Trzos W gronie prelegentów będą m.in:
  • lek. dent. Michał Czarnowski
  • dr n. med. Piotr Wujec
  • lek. dent. Macieja Ryngwelski
  • lek. dent. Sebastian Płotkowski
Wydarzenie skierowane do wszystkich członków PTSS
Wiecej
Webinary
Chirurgiczne metody pokrywania recesji dziąsłowych
Data: 11.04.2023, godz. 19:00
Miejsce: ptss.pl
Chirurgiczne metody pokrywania recesji dziąsłowych
W wykładzie zostaną poruszone następujące kwestie: przyczyny powstawiania recesji, wskazania do chirurgicznego pokrywania recesji, dobór techniki chirurgicznej, niezbędne instrumentarium oraz techniki szycia chirurgicznego.
Wiecej
Webinary Wykłady
Jak rozpocząć swoją przygodę z leczeniem nakładowym? Droga do certyfikacji.
Data: 25.03.2023, godz. 10:00
Miejsce: ptss.pl
Też mieliście tak na studiach, że ćwiczenia z ortodoncji to była niekończąca się wymiana drutów i ligatur, skomplikowane dogięcia oraz miliony zakotwiczeń. A jeśli jest inny sposób aby łatwiej uszeregować zgryz pacjentów. Gdzie nie ma potrzeby klejenia zamków, a wystarczy system specjalnie przygotowanych nakładek. Zamiast niekomfortowych wycisków masą alginatową można wykorzystać skaner wewnątrzustny i wejść do świata leczenia nakładowego Invisalign Go. Z początkami tej drogi zapozna Nas dr. n. med Teresa Szupiany Janeczek Dowiesz się jak w prosty sposób zacząć pracę z Invisalign zaraz po studiach oraz przebiega proces certyfikacji. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania. Zapraszamy serdecznie !
Wiecej
Webinary
Pacjenci z chorobami naczyń w gabinecie stomatologicznym.
Data: 07.03.2023, godz. 20:00
Miejsce: ptss.pl
Temat ten przyda się w każdej dziedzinie stomatologii, przez nasze fotele stomatologicznie przejdzie wielu pacjentów u których w wywiadzie znajdą się problemu z układem krwionośnym. Jak prawidłowo postąpić i zapewnić bezpieczeństwo podczas zabiegu ? Wraz z  dr n. med. Dorotą Łyko postaramy się zwrócić uwagę na najczęstsze schorzenia, farmakoterapię oraz ich wpływ na leczenie stomatologiczne, zarówno zachowawcze jak i chirurgiczne
Wiecej
Webinary
„Nowotwory jamy ustnej i zmiany potencjalnie złośliwe – kontrola czynników ryzyka i wczesna diagnostyka”
Data: 14.12.2022, godz. 19:00
Miejsce: ptss.pl
Nowotwory złośliwe stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce odpowiadając za 25,7% zgonów mężczyzn i 23,2% zgonów kobiet (dane z 2019 r.). Stanowią one istotny problem zdrowotny przede wszystkim u osób w młodym i średnim wieku (25–64 lat). W statystykach polskich nowotwory jamy ustnej są drugim do częstości występowania nowotworem głowy i szyi, zaraz po raku krtani. W Polsce to szósty pod względem liczby nowych zachorowań nowotwór (ok. 650 tys. rocznie). Najważniejszymi czynnikami ryzyka raka jamy ustnej są palenie tytoniu i nadużywanie wysokoprocentowego alkoholu, a działanie synergistyczne tych czynników zwiększa ryzyko zachorowalności do ponad 10 razy. Jama ustna jest łatwo dostępna do badania w ramach profilaktyki nowotworowej bez użycia specjalistycznych urządzeń czy inwazyjnych technik, co powinno sprzyjać wczesnemu wykrywaniu nowotworów. Okazuje się jednak, że mało charakterystyczne objawy kliniczne, konieczność różnicowania z zapaleniem zębopochodnym oraz niska świadomość pacjentów przyczynia się do opóźnienia rozpoznania i rozpoczęcia leczenia. Zaangażowanie wszystkich lekarzy dentystów w badanie jamy ustnej pacjentów pod kątem zmian potencjalnie złośliwych i edukacja odnośnie czynników ryzyka może w znaczący sposób zmniejszyć zapadalność i śmiertelność z powodu nowotworów jamy ustnej.
Wiecej
Webinary
Leczenie alignerami – rozwój technologiczny i możliwości systemu. Jak zacząć?
Data: 31.05.2022, godz. 19:00
Miejsce: ptss.pl
Czy chciałbyś zajmować się w przyszłości ortodoncją, z zastosowaniem alignerów?
Już 31 maja o godzinie 20 zapraszamy na webinar prowadzony przez dr. n. Med. Katarzynę Potoczek-Wallner, pionierkę leczenia systemem Invisalign w Polsce i założycielkę Polskiej Akademii Alignerowej, a obecnie jedną z najbardziej doświadczonych lekarek w leczeniu nakładkowym w Polsce. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich studentów zainteresowanych ortodoncją
Wiecej
Wydarzenie Partnera Głównego
Webinary
Pacjentka w ciąży w gabinecie stomatologicznym
Data: 08.04.2022, godz. 20:00
Miejsce: ptss.pl
Wiecej
Warsztaty
Odbudowa zębów w odcinku estetycznym- II tura | PTSS Szczecin
Data: 26.03.2022, godz. 15:00
Miejsce: Courtyard by Marriott Szczecin City, Brama Portowa II, Szczecin
Po krótkiej przerwie wracamy do Was z propozycją kolejnego warsztatu! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu o tematyce "Style Italiano - odbudowa estetyczna zębów w odcinku przednim". Każdy uczestnik ma zapewnione: -bezpieczne uczestnictwo z zachowaniem reżimu sanitarnego -praca na samodzielnym stanowisku fantomowym -niezbędne materiały, narzędzia oraz akcesoria potrzebne do przeprowadzenia ćwiczeń praktycznych -kameralną grupę -wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty.
Wiecej
Webinary
WEEKDENT 2- weekend z webinarami | PTSS Łódź
Data: 19.03.2022, godz. 11:00
Miejsce: ptss.pl
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na drugie wydarzenie z cyklu WEEKDENT organizowanego przez PTSS Łódź. I tym razem gwarantujemy solidną dawkę praktycznej stomatologicznej wiedzy – obecność obowiązkowa!    
Wiecej
Webinary
WEEKDENT – weekend z webinarami | PTSS Łódź
Data: 05.03.2022, godz. 11:00
Miejsce: ptss.pl
Zapewniamy, że to nie będzie zwykły weekend ❌  Pierwsze wydarzenie z cyklu WEEKDENT PTSS Łódź, podczas którego będziecie mogli naładować się inspirującą stomatologiczną wiedzą na wiele kolejnych tygodni.
Wiecej
poprzednie
następna