Aktualności

13.06.2021

Obóz integracyjno-szkoleniowy PTSS

Głodnych warsztatów stomatologicznych zapraszamy na Obóz Integracyjno-Szkoleniowy PTSS, który odbędzie się 8-11.09.2021.

Codzienna dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej!

Spotkamy się nad naszym polskim morzem, w przepięknym Gdańsku. Gdzie pod okiem specjalistów różnych dziedzin, będziemy uczyć się nowoczesnych metod leczenia oraz ćwiczyć nasze zdolności manualne przez całe 4 dni!

Obóz skierowany wyłącznie do studentów członków PTSS oraz stażystów członków PTSS! 

 

Cena: 1100 zł (Cena obejmuje organizację warsztatów oraz przerwy kawowe i lunch)

 

I rata: do 25.07 – 500 zł

II rata: do 15.08 – 300 zł

III rata do 05.09 – 300 zł

 

Całą kwotę można wpłacić od razu.

Zapisy: 19/07/2021 godz. 20:00 przez arkusz google na wydarzeniu Facebook

(2) Obóz integracyjno-szkoleniowy PTSS | Facebook

Lista warsztatów:

Zastosowanie laserów w stomatologii, czyli nowa jakość leczenia pacjentów – poprowadzone zostaną przez Aleksandra Mieleszko (Product Directora w firmie MEDIF) –

Jeśli chcesz się dowiedzieć co wspólnego mają lasery z pracą w gabinecie dentystycznym lub do jakich zabiegów w stomatologii zachowawczej albo chirurgii możesz je w przyszłości wykorzystać to warsztat właśnie dla Ciebie.

 

Na tym szkoleniu:

 • poznasz prostą alternatywę dla skomplikowanych procedur chirurgicznych
 • zapoznasz się z pełną gamą laserów (diodowe i erbowe)
 • dowiesz się jak przeprowadzać zabiegi w sposób prosty i bardziej komfortowy
 • będziesz miał możliwość pracy na preparatach przy użyciu absolutnej innowacji – najszybszego dostępnego na rynku lasera diodowego o największej mocy

 

Praktyczna endodoncja maszynowa i mikroskopowa- lek. dent. Marcin Ofiara i lek. dent. Jakub Szuwara – 

Mikroskop jest aktualnie podstawowym narzędziem wykorzystywanym we współczesnej endodoncji. Pozwala na zwiększenie precyzji, dzięki czemu leczenie może zakończyć się większym powodzeniem. W ramach obozu, przy współpracy z firmą Good Tooth Academy przygotowaliśmy dla Was warsztaty, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat endodoncji maszynowej z wykorzystaniem mikroskopu!

 

Fotografia stomatologiczna to proste – dr n. med. Leszek Szalewski –

Fotografia stomatologiczna to istotny element w dzisiejszej pracy lekarza dentysty. Niezbędna jest wiedza w jaki sposób wykonywać prawidłowe zdjęcia, które ułatwią nie tylko kontakt z pacjentem, ale także umożliwią śledzenie efektów naszej pracy. Na warsztatach spróbujesz swoich sił w fotografii – nauczysz się wykonywać zdjęcia zewnątrzustne i wewnątrzustne. Dowiesz się jak zacząć wykonywać dokumentację fotograficzną, jakie akcesoria są przydatne do wykonywania zdjęć, a także jakich błędów należy unikać. Całą swoją wiedzę i umiejętności przekaże dr n. med. Leszek Szalewski, opiekun PTSS oddział Lublin.

 

– Praktyczne techniki adhezyjne i odbudowa w odcinku bocznym – dr. n. med Agnieszka Pacyk –

 

Najczęstszym zabiegiem w praktyce lekarza stomatologa jest odbudowa zębów dotkniętych próchnicą. Prawidłowe wykonanie tej procedury jest ważnym czynnikiem wpływającym na całą pracę układu stomatognatycznego.

Planowany warsztat obejmował będzie powtórkę informacji dotyczących adhezji w stomatologii – dostosowanie rodzaju systemu wiążącego do warunków klinicznych, czyli co zastosować w bardzo głębokim ubytku, w ubytku przyszyjkowym lub w zębie mlecznym.

W części praktycznej poświęcona będzie odbudowie bezpośredniej w odcinku bocznym. Uczestnicy poznają algorytm odbudowy powierzchni trzonowca (guzek po guzku), omówione zostanie wykonywanie stempla, korzystanie z gotowych akcesoriów do odbudowy.

Rejestracja wewnątrzustna według Mc Grane’s –

 

Wyznaczenie relacji centralnej jest konieczne w przypadku zaawansowanych prac protetycznych, implantologicznych czy w przypadku podwyższenia zwarcia za pomocą inlayów lub zwykłych uzupełnień. W wyniku tego badania i jego uwzględnieniu w dalszym leczeniu, pacjent nie traci wypełnień, nie wyważa implantów, nie traci i nie niszczy wstawionych zębów, a proteza jest stabilnie osadzona na podłożu.

Podczas szkolenia odbędzie się prezentacja badania za pomocą Clinical Instrument Set, rejestracja wewnątrzustna, dobranie koloru, kształtu zębów, określenie płaszczyzn, linii uśmiechu.

Znieczulenia miejscowe w stomatologii – dr. n. med. Agnieszka Pacyk –

Znieczulenie miejscowe jest nieodłącznym elementem wielu procedur stomatologicznych. Podnosi komfort podczas zabiegu zarówno dla pacjenta jak i lekarza. Jest coraz szerzej stosowane ze względu na rosnące bezpieczeństwo używanych środków, technik oraz instrumentarium. Aby znieczulenie było maksymalnie bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta potrzebne są zarówno wiedza teoretyczna jak i doświadczenie praktyczne – i cały ten pakiet zapewniamy na naszym nadchodzącym wydarzeniu!

Warsztaty będą mieć na celu przypomnienie oraz uaktualnienie wiedzy na temat znieczulenia miejscowego w stomatologii. Podczas zajęć praktycznych będziecie mieć okazję przećwiczyć wybrane techniki na modelach czaszek oraz fantomach symulujących warunki w jamie ustnej. Bonusem spotkania będzie przeszkolenie w zakresie posługiwania się najnowszą wersją systemu bezpiecznych strzykawek Ultra Safety Twist.

 

Stomatologia jednego dnia –

 

Wraz z rozwojem technologii zmienia się praca w gabinecie stomatologicznym. Pewne zmiany są po prostu koniecznością. Na naszym szkoleniu pomagamy bezboleśnie pokonać bariery i pokazać, że technologia może być przyjacielem lekarza. Podczas tych warsztatów będziecie mogli zobaczyć jak wygląda implantacja i założenie korony tymczasowej na jednej wizycie.

Cyfrowe rozwiązania w implantologii

 1. Wprowadzenie do implantologii
 2. Cel leczenia implantologicznego
 3. Wymagania chirurgiczne
 4. Procedury chirurgiczne
 5. Rozwiązania cyfrowe stosowane w części chirurgicznej : szablony
 6. Wprowadzenie do leczenia protetycznego
 7. Rozwiązania protetyczne stosowane w leczeniu implantoprotetycznym
 • Uzupełnienia pojedynczych braków
 • Uzupełnienia wielopunktowe
 • Rozwiązania dla bezzębia
 • Prace przykręcane vs prace cementowane
 1. Pobieranie wycisków
 • Wycisk analogowy
 • Wycisk cyfrowy
 1. Stomatologia jednego dnia
 2. Mit czy rzeczywistość – jak jednego dnia oddać pracę protetyczną

W części warsztatowej uczestnicy będą mogli

– samodzielnie wprowadzić implant Biomet 3i w przygotowany model

– pobrać wycisk cyfrowy za pomocą skaneru ITero i rozwiązań oferowanych przez Biomet 3i

– przygotować pracę tymczasową na elemencie MULTIprofil

INNE ATRAKCJE WKRÓTCE!