Aktualności

30.12.2023

„Operacja Trójząb 4.0” – Konferencja PTSS Gdańsk

Dumny zaszczyt zorganizowania konferencji otwarcie w roku akademickim 2023/2024 przypadł oddziałowi PTSS Gdańsk. Pod przewodnictwem całego zarządu  :

 • Aleksandry Pietrzak
 • Bartosz Pawłowski
 • Filip Witkowski
 • Julia Dunal
 • Marcelina Wiśniewska
 • Agata Semkow
 • Jessica Hydzik
 • Marlena Stańczyk

oraz niezastąpionej i ogromnej komisji organizacyjnej.

 

Konferencja odbyła się w dniach 14-15 października 2023 w przepięknej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina będącej w samym centrum zabytkowej części Gdańska. Ten oddany do użytku w 2005 roku obiekt pomieścił ok. 1000 studentów stomatologii oraz młodych lekarzy dentystów, którzy zebrali się tak licznie aby wysłuchać niesamowitych prelegentów. Nie zabrakło ciekawostek z dziedziny stomatologii zachowawczej, endodoncji czy chirurgii. Każdy znalazł coś dla siebie.

Oddział Gdańsk stanął na wysokości zadania i pokazał prawdziwą klasę z przygotowaniem zarówno pod względem organizacji wykładów jak i warsztatów.  W ten słoneczny weekend zawitali do Filharmonii takie osoby jak :

 1. lek. dent. Magdalena Mikietyńska – wykład „TMD u dzieci  i młodzieży Houston, czy mamy problem ?”
 2. lek. dent. Marcel Firlej – wykład „Osseodensyfikacja, jako metoda oszczędzająca tkankę kostną w leczeniu implantologicznym”
 3. lek. dent. Maciej Walczak – wykład ” Jak mądrze wykorzystać potencjał biologiczny pacjenta? Kilka słów o regeneracji kości.”
 4. lek. dent. Bartłomiej Karaś – wykład ” 10 kroków do sukcesu w endodoncji.”
 5.  dr. Przemysław Fiedorczuk – wykład ” Powikłania w implantologii „
 6. dr n. med. Mariusz Bochniak – wykład ” Wchodzimy w trzeci wymiar ! – o nowoczesnej diagnostyce 3D w stomatologii”
 7. lek. dent. Grzegorz Witkowski – wykład ” Śmiali się, kiedy mówiłem, że do endo niepotrzebne są instrumenty. Przestali, kiedy zobaczyli efekty.”
 8. lek. dent. Aleksandra Łyżwińska ” 10 kroków do sukcesu w stomatologii zachowawczej”
 9.  lek. dent. Hanna Sobczak- Zagalska  ” Kontuzja zęba – lekarz dentysta czy wróżka zębuszka ?”
 10. lek. dent. Marcin Bogurski ” Profilaktyka – największa inwestycja w zdrowie pacjenta „

Taki skład wyjątkowych klinicystów, lekarzy z ogromną wiedzą i doświadczeniem odpowiedział na zaproszenie w roli prelegentów. Podzielili się z wszystkimi swoimi sprawdzonymi protipami oraz godnymi podziwu przypadkami klinicznymi.  Każdy wykład był inny, równie ciekawy i jedyny w swoim rodzaju.

 

Nie zabrakło też całej masy nagród podczas podsumowującego konkursu wiedzy. Quizy na Kahoocie to już tradycja zwieńczającą każdą konferencję, a dzięki wszystkim sponsorom ilość nagród była ogromna. Za całe wsparcie należą się podziękowania zarówno dla naszych partnerów głównych jak i tych obecnych przy konferencji ” Operacja Trójząb 4.0″

Po owocnym całym dniu nauki zakończyliśmy sobotę imprezą integracyjną w clubie Coyote Sopot, gdzie bawiliśmy się w naszym licznym gronie  aż do rana.

Gratulację dla całego zarządu PTSS Gdańsk za super organizację, genialny line-up wykładów, warsztatów oraz imprezę na najwyższym poziomie.