Aktualności

17.01.2024

„WhiteStock 3 ” – konferencja PTSS Białystok

2-3 grudnia 2023 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii Whitestock 3. Wydarzenie to jest związane z wieloletnią tradycją działania PTSS, które już od wielu lat odbywa się na największych uczelniach medycznych w Polsce i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród środowiska stomatologicznego.

 

Ogromnym sukcesem było odwiedzenie Naszej Uczelni przez 400 studentów stomatologii, lekarzy dentystów, przedstawicieli wielu dziedzin stomatologii z całej Polski oraz liczne grono akademickie Naszej Uczelni. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać 8 wykładów zaprezentowanych przez wybitnych specjalistów uznanych w kraju i za granicą oraz wzięcia udziału w 8 warsztatach praktycznych, podczas których mieli możliwość zdobycia zdolności praktycznych z najnowocześniejszych rozwiązań stomatologicznych stosowanych na całym świecie.

Wydarzenie dzięki swojej randze i zainteresowaniu zdobyło bardzo pozytywny wydźwięk, dzięki czemu Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii w Białymstoku oraz Uczelnia Medyczna w Białymstoku pojawiły się na ustach wielu członków branży stomatologicznej. Konferencja została otwarta przez Prodziekan Oddziału Stomatologii Panią Profesor Teresę Sierpińską oraz Zastępcę Prezydenta Miasta Białegostoku Zbigniewa Nikitorowicza. Jednak wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania Zarządu PTSS Białystok oraz 41 studentów wchodzących w skład Komitetu Organizacyjnego, które od blisko roku współtworzyły Konferencję Whitestock 3. Dziękujemy bardzo! Rozpiera nas duma i nie zapomnimy uśmiechów na Waszych twarzach przez długi czas!”