Aktualności

06.04.2021

Zdrowe ząbki całe życie

Zapraszamy do wzięcia udziału w Projekcie edukacyjnym organizowanym przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii oddział Kraków, działające przy Collegium Medicum UJ.
Celem projektu jest umożliwienie szerzenia wiedzy na temat wyglądu oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym oraz propagowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej wśród uczniów przedszkoli oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w dobie pandemii COVID-19.
Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać dzieci do częstego oraz chętnego odbywania wizyt w gabinecie stomatologicznym m.in. w celu odbycia wizyty kontrolnej.
Projekt składa się z dwóch części:
1.Film Edukacyjny
Film pt. „Wizyta Adaptacyjna”
Oddział profilaktyki PTSS-u zajmował się głównie organizowaniem akcji profilaktycznych w szkołach, co w trakcie trwającej epidemii nie jest możliwe. Chcąc w dalszym ciągu umożliwić dzieciom uzyskanie rzetelnej wiedzy na temat jak może wyglądać wizyta u dentysty, stworzyliśmy krótki film przedstawiający przebieg wizyty adaptacyjnej w gabinecie stomatologicznym. Przedstawiliśmy na nim krok po kroku przebieg wizyty adaptacyjnej, tak aby dzieci wiedziały czego się spodziewać po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Film jest nieskomplikowany, narracja dostosowana do wieku potencjalnych odbiorców.
2. Konkurs Zębuszkowy
 Konkurs na tematy ogólnostomatologiczne. Wiedza sprawdzana w Konkursie będzie zawarta w materiałach, które wcześniej dostarczymy do szkół m.in. prezentacji multimedialnej oraz krótkiej notatce dla uczniów.
Przebieg konkursu:
a) Przedszkole oraz 1 klasa szkoły podstawowej – konkurs plastyczny „Moja wizyta u dentysty”;
b) Klasa 2-3 Szkoły Podstawowej – konkurs wiedzy na temat higieny jamy ustnej.
Chętne szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na maila: krakow@ptss.pl
Dane kontaktowe w sprawie pytań:
Koordynator projektu: Aleksandra Stopa – Lokalny koordynator ds. profilaktyki PTSS Kraków mail – krakow@ptss.pl
numer telefonu koordynatora projektu: 601 357 800