Aktualności

02.02.2023

Smilesia 1 – Konferencja PTSS Zabrze

Przedwiośniem 2023 roku, zapraszamy na nową odsłonę Konferencji organizowanej przez zabrzański oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W dniach 18-19 marca 2023 roku wystartuje pierwsza, przełomowa edycja Konferencji SMILESIA, która będzie prawdziwym świętem stomatologii. SMILESIA obfitować będzie w wiele niezapomnianych szkoleń oraz wykładów. Wydarzenie uświetnią swoją obecnością specjaliści z całego kraju, m.in.:

  • prof. dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz,
  • dr n. med. Maciej Żarow
  • lek. dent. Aneta Furtak.

Konferencja odbędzie się w Katowicach, czyli w sercu Górnego Śląska w niezwykłym miejscu, w Mieście Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek. Do stomatologicznego świata przeniesiemy się zasiadając w fotelach na sali koncertowej o układzie kinowym, która pomieści tysiąc osób. Konferencja pozwoli uczestnikom zapoznać się z nowinkami technologicznymi oraz kierunkami postępu stomatologicznego, co będzie możliwe dzięki naszym licznym sponsorom, partnerom profilaktycznym i edukacyjnym, takimi jak m.in.: GSK, Invisalign, Marrodent, Curaprox czy VOCO.

Jakie atrakcje czekają na Was w Katowicach?

Zachęcamy Was do odwiedzenia Muzeum Śląskiego – nowoczesnego kompleksu turystycznego, który mieści się w nieczynnej kopalni, Nikiszowca – dawnego osiedla górniczego, Szybu Wilson – galerii sztuki współczesnej, Rynku z ulicą Mariacką oraz okolicy Spodka, który swoją nietypową architekturą zaciekawi każdego zwiedzającego. Jeśli natomiast jesteście ciekawi kuchni śląskiej na obiad powinniście spróbować żuru i rolady z kluskami śląskimi oraz modrą kapustą, a na deser zamówić ajerkuchy.

Do zobaczenia w Katowicach!