Aktualności
Obóz integracyjno-szkoleniowy PTSS
Głodnych warsztatów stomatologicznych zapraszamy na Obóz Integracyjno-Szkoleniowy PTSS, który odbędzie się 8-11.09.2021.
Codzienna dawka wiedzy teoretycznej i praktycznej!
Spotkamy się nad naszym polskim morzem, w przepięknym Gdańsku. Gdzie pod okiem specjalistów różnych dziedzin, będziemy uczyć się nowoczesnych metod leczenia oraz ćwiczyć nasze zdolności manualne przez całe 4 dni!
Obóz skierowany wyłącznie do studentów członków PTSS oraz stażystów członków PTSS!
Cena: 1100 zł (Cena obejmuje organizację warsztatów oraz przerwy kawowe i lunch)
I rata: do 25.07 – 500 zł
II rata: do 15.08 – 300 zł
III rata do 05.09 – 300 zł
Całą kwotę można wpłacić od razu.
Zapisy: 19/07/2021 godz. 20:00 przez arkusz google na wydarzeniu Facebook
(2) Obóz integracyjno-szkoleniowy PTSS | Facebook
Lista warsztatów:
– Zastosowanie laserów w stomatologii, czyli nowa jakość leczenia pacjentów – poprowadzone zostaną przez Aleksandra Mieleszko (Product Directora w firmie MEDIF) –
Jeśli chcesz się dowiedzieć co wspólnego mają lasery z pracą w gabinecie dentystycznym lub do jakich zabiegów w stomatologii zachowawczej albo chirurgii możesz je w przyszłości wykorzystać to warsztat właśnie dla Ciebie.
Na tym szkoleniu:
- poznasz prostą alternatywę dla skomplikowanych procedur chirurgicznych
- zapoznasz się z pełną gamą laserów (diodowe i erbowe)
- dowiesz się jak przeprowadzać zabiegi w sposób prosty i bardziej komfortowy
- będziesz miał możliwość pracy na preparatach przy użyciu absolutnej innowacji – najszybszego dostępnego na rynku lasera diodowego o największej mocy
– Praktyczna endodoncja maszynowa i mikroskopowa- lek. dent. Marcin Ofiara i lek. dent. Jakub Szuwara –
Mikroskop jest aktualnie podstawowym narzędziem wykorzystywanym we współczesnej endodoncji. Pozwala na zwiększenie precyzji, dzięki czemu leczenie może zakończyć się większym powodzeniem. W ramach obozu, przy współpracy z firmą Good Tooth Academy przygotowaliśmy dla Was warsztaty, które pozwolą zgłębić wiedzę na temat endodoncji maszynowej z wykorzystaniem mikroskopu!
– Fotografia stomatologiczna to proste – dr n. med. Leszek Szalewski –
Fotografia stomatologiczna to istotny element w dzisiejszej pracy lekarza dentysty. Niezbędna jest wiedza w jaki sposób wykonywać prawidłowe zdjęcia, które ułatwią nie tylko kontakt z pacjentem, ale także umożliwią śledzenie efektów naszej pracy. Na warsztatach spróbujesz swoich sił w fotografii – nauczysz się wykonywać zdjęcia zewnątrzustne i wewnątrzustne. Dowiesz się jak zacząć wykonywać dokumentację fotograficzną, jakie akcesoria są przydatne do wykonywania zdjęć, a także jakich błędów należy unikać. Całą swoją wiedzę i umiejętności przekaże dr n. med. Leszek Szalewski, opiekun PTSS oddział Lublin.
– Praktyczne techniki adhezyjne i odbudowa w odcinku bocznym – dr. n. med Agnieszka Pacyk –
Najczęstszym zabiegiem w praktyce lekarza stomatologa jest odbudowa zębów dotkniętych próchnicą. Prawidłowe wykonanie tej procedury jest ważnym czynnikiem wpływającym na całą pracę układu stomatognatycznego.
Planowany warsztat obejmował będzie powtórkę informacji dotyczących adhezji w stomatologii – dostosowanie rodzaju systemu wiążącego do warunków klinicznych, czyli co zastosować w bardzo głębokim ubytku, w ubytku przyszyjkowym lub w zębie mlecznym.
W części praktycznej poświęcona będzie odbudowie bezpośredniej w odcinku bocznym. Uczestnicy poznają algorytm odbudowy powierzchni trzonowca (guzek po guzku), omówione zostanie wykonywanie stempla, korzystanie z gotowych akcesoriów do odbudowy.
– Rejestracja wewnątrzustna według Mc Grane’s –
Wyznaczenie relacji centralnej jest konieczne w przypadku zaawansowanych prac protetycznych, implantologicznych czy w przypadku podwyższenia zwarcia za pomocą inlayów lub zwykłych uzupełnień. W wyniku tego badania i jego uwzględnieniu w dalszym leczeniu, pacjent nie traci wypełnień, nie wyważa implantów, nie traci i nie niszczy wstawionych zębów, a proteza jest stabilnie osadzona na podłożu.
Podczas szkolenia odbędzie się prezentacja badania za pomocą Clinical Instrument Set, rejestracja wewnątrzustna, dobranie koloru, kształtu zębów, określenie płaszczyzn, linii uśmiechu.
– Znieczulenia miejscowe w stomatologii – dr. n. med. Agnieszka Pacyk –
Znieczulenie miejscowe jest nieodłącznym elementem wielu procedur stomatologicznych. Podnosi komfort podczas zabiegu zarówno dla pacjenta jak i lekarza. Jest coraz szerzej stosowane ze względu na rosnące bezpieczeństwo używanych środków, technik oraz instrumentarium. Aby znieczulenie było maksymalnie bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta potrzebne są zarówno wiedza teoretyczna jak i doświadczenie praktyczne – i cały ten pakiet zapewniamy na naszym nadchodzącym wydarzeniu!
Warsztaty będą mieć na celu przypomnienie oraz uaktualnienie wiedzy na temat znieczulenia miejscowego w stomatologii. Podczas zajęć praktycznych będziecie mieć okazję przećwiczyć wybrane techniki na modelach czaszek oraz fantomach symulujących warunki w jamie ustnej. Bonusem spotkania będzie przeszkolenie w zakresie posługiwania się najnowszą wersją systemu bezpiecznych strzykawek Ultra Safety Twist.
– Stomatologia jednego dnia –
Wraz z rozwojem technologii zmienia się praca w gabinecie stomatologicznym. Pewne zmiany są po prostu koniecznością. Na naszym szkoleniu pomagamy bezboleśnie pokonać bariery i pokazać, że technologia może być przyjacielem lekarza. Podczas tych warsztatów będziecie mogli zobaczyć jak wygląda implantacja i założenie korony tymczasowej na jednej wizycie.
Cyfrowe rozwiązania w implantologii
- Wprowadzenie do implantologii
- Cel leczenia implantologicznego
- Wymagania chirurgiczne
- Procedury chirurgiczne
- Rozwiązania cyfrowe stosowane w części chirurgicznej : szablony
- Wprowadzenie do leczenia protetycznego
- Rozwiązania protetyczne stosowane w leczeniu implantoprotetycznym
- Uzupełnienia pojedynczych braków
- Uzupełnienia wielopunktowe
- Rozwiązania dla bezzębia
- Prace przykręcane vs prace cementowane
- Pobieranie wycisków
- Wycisk analogowy
- Wycisk cyfrowy
- Stomatologia jednego dnia
- Mit czy rzeczywistość – jak jednego dnia oddać pracę protetyczną
W części warsztatowej uczestnicy będą mogli
– samodzielnie wprowadzić implant Biomet 3i w przygotowany model
– pobrać wycisk cyfrowy za pomocą skaneru ITero i rozwiązań oferowanych przez Biomet 3i
– przygotować pracę tymczasową na elemencie MULTIprofil
INNE ATRAKCJE WKRÓTCE!