Październik. Zaczęła się już jesień. Pogoda nas nie rozpieszcza – jest chłodno, wilgotno i nieprzyjemnie. Pierwsze mrozy już skuły nam samochodowe szyby. Zima jest za pasem.

Zima kojarzy się z marudzeniem. Kierowcy marudzą z powodu śniegu na drogach, piesi z powodu śniegu na chodnikach. Wszyscy narzekamy, że jest zbyt ciemno i zbyt zimno. Zima kojarzy się też ze świętami: zakupy, jedzenie, prezenty i oczywiście oczekiwane przez studentów wolne, ale również brak pomysłu na prezenty oraz ogromne kolejki w sklepach.

Niestety zima to również walka o przetrwanie. 

Nie każdy pies spędzi zimę pod choinką w ciepłym domu. Nie każdy kot wygrzeje kolana swojego właściciela. Zróbmy coś, żeby sprawić, by zwierzęcy los był lepszy

PTSS organizuje zbiórkę darów dla podopiecznych Schroniska TOZ “Fauna” w Rudzie Śląskiej. Dzięki specjalnie opisanym kartonom, które pojawią się pod tablicą ogłoszeń w Domu Studenckim nr 5 w Zabrzu, będziecie mogli pomóc zwierzakom i sprawić, żeby przetrwanie zimy było dla nich łatwiejsze.

Co ma do nich trafić? Przede wszystkim mokra karma dla kotów – tego w Schronisku najbardziej obecnie brakuje. Oprócz tego karma (sucha i mokra) dla psów oraz koce i ręczniki, które pozwolą zwierzakom w lepszych warunkach przetrwać zimę. W Schronisku przydadzą się także środki czystości.


Zachęcamy Was do okazania serca psom i kotom, które są tak bardzo od nas zależne, zwłaszcza w zimie.
A.N.