Aktualności

29.09.2020

„Co po studiach? Projektowanie ścieżki zawodowej” – debata podczas VDE by CEDE

24 września 2020 roku rozpoczęło się niecodzienne w świecie stomatologii wydarzenie – targi CEDE w przestrzeni wirtualnej, czyli Virtual Dental Exhibition by CEDE. Pierwszego dnia dzień wykładowy zakończyła debata, której pomysłodawcą był Michał Trzos – Wiceprezydent PTSS.

Webinar stał się szalenie ciekawym i pełnym wartościowych porad spotkaniem osób, które w bardzo różny sposób pokierowały swoją karierą, osiągając sukces definiowany w różny sposób. 

Paneliści rozmawiali m.in. na temat:

  • Specjalizacja, doktorat, czy wyłącznie kursy i szkolenia – która forma nauki sprawi, że będziemy leczyć nowocześnie, skutecznie i bezpiecznie?
  • Specjalizacja –  do czego jest niezbędna, kiedy może się przydać, a może wcale nie warto jej podejmować?
  • Jak zrobić doktorat i kiedy się do tego zabrać (wskazówka: niekoniecznie dopiero po zakończeniu studiów!).
  • Publikacje naukowe – kiedy zacząć, na co uważać, jakie publikacje zakwalifikują się do doktoratu?
  • Stawiam na kursy! Ale jak dobrze wybrać?
  • Jak pokierować swoją karierą zawodową już podczas studiów – opcje, możliwości, wskazówki.
  • Powołanie w stomatologii – jak je odkryć, pielęgnować i rozwijać?
  • Praca w dobrej klinice – jak zrobić wrażenie na pracodawcy? Co może nam zaszkodzić we współpracy, jeśli wcześniej pracowaliśmy tylko na NFZ?
  • Współpraca z firmami – czy warto, na co uważać?
  • Wizerunek dentysty w social mediach.
  • Jak zbudowałem swój sukces – eksperci o swoich projektach stomatologicznych i z pogranicza stomatologii-lifestyle’u, czyli co spowodowało, że są zawodowo w tym właśnie miejscu.
  • Medycyna estetyczna – czy warto podejmować się zabiegów z tej dziedziny będąc lekarzem dentystą?

Cieszymy się, że webinar spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, i że pojawiło się wiele pytań od Uczestników, które wzbogaciły spotkanie. Dowodzi to Waszego zaangażowania i planowania przyszłości z wyprzedzeniem. Pamiętajcie, że jesteśmy tutaj po to, by pomagać Wam w znalezieniu własnej drogi i osób, od których możecie się uczyć. Od Was zależy, jak wiele wyniesiecie z każdego szkolenia, wykładu, webinaru. Podstawą jest proaktywna postawa (więcej o niej wkrótce)!

Ważne: KAŻDE wydarzenie czy spotkanie traktujcie jak okazję do rozwoju. Rozwinięcie tej myśli Pani Doktor Szupiany-Janeczek znajdziecie w webinarze, który jeszcze przez tydzień będzie do odtworzenia dla zarejestrowanych Uczestników targów VDE by CEDE.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego odtworzenia nagrania
(klik – następnie przejdź do Audytorium).

 

P.S. Maćku (pozwolimy sobie na prywatę, w końcu jesteśmy starymi znajomymi ) – bardzo dziękujemy za miłe słowa o osobach działających aktywnie w PTSS-ie! Cieszymy się, że jako lekarz – właściciel kliniki Maestria – zwracasz uwagę na to, czy lekarz, z którym podejmujesz współpracę, może się pochwalić działaniem i nauką w PTSS już podczas studiów. Cytując:

„PTSS to był mój najciekawszy przedmiot na studiach. (…) [Aktywni w PTSS – przyp. red.] to osoby, które też się uczą, ale chce im się poza tym trochę więcej niż innym.”

Trudno się nie zgodzić i do tego dążymy!

A Wy? Czy Wam też chce się trochę więcej niż innym, i szukacie swojej drogi w stomatologii? Jeśli tak – zapraszamy w nasze szeregi!


PANELIŚCI:


 

 dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalista Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Od 2011 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Katedrze Stomatologii Zintegrowanej UJ CM oraz Szkole Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM – obecnie na stanowisku adiunkta. Pełni funkcję opiekuna specjalizacji oraz prowadzi kursy dla lekarzy w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Stomatologii Kosmetycznej (ESCD) oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS). Autorka publikacji naukowych oraz odczytów podczas krajowych i międzynarodowych kongresów. Prowadzi szkolenia w tematyce endodoncji oraz stomatologii odtwórczej. Odbyła staż z zakresu endodoncji w Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. W 2017 otrzymała wyróżnienie „Outstanding Educator” nadane przez studentów szkoły medycznej dla obcokrajowców UJ CM. Lekarz w Klinice „Dentist” oraz wykładowca Centrum Kursowego Dentist. Praktykuje szeroko pojętą stomatologię estetyczną zajmując się także medycyną estetyczną.

dr n. med. Maciej Michalak

Ukończył z wyróżnieniem Rektora UM I Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz studia Zarządzania podmiotami leczniczymi na SGH w Warszawie. Pracownik Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej. W 2012 r. rozpoczął specjalizację w dziedzinie chirurgii stomatologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Pierwszy i jedyny Polak w World Academy of Growth Factors & Stem Cells in Dentistry. Koordynator szkoleń praktycznych kongresu FDI 2016 oraz członek sądu koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia. Współzałożyciel i Prezes Zarządu BE ACTIVE DENTIST. Prezydent ZG PTSS w latach 2010-2013, obecnie Członek Honorowy. Laureat ogólnopolskiej nagrody Nobel Studencki w branży medycznej i nauk o zdrowiu oraz nagrody Primus Inter Pares 2009. Autor i współautor 43 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Posiada dorobek naukowy punktowany indeksem Impact Factor 4,127 oraz 190 pkt MNiSW, wskaźnik Hirsha równy 2. Autor książki „Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu przemocy wobec dzieci”. Pomysłodawca tłumaczenia oraz tłumacz książki „Handbook of Local Anesthesia” dla wydawnictwa Elsevier. Uczestnik licznych praktyk oraz szkoleń stomatologicznych w Polsce oraz za granicą.

lek. dent. Maciej Czerwiński

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2009 roku prowadzi praktykę stomatologiczną w Toruniu. Od 2013 roku miłośnik stomatologii mikroskopowej. Założyciel grupy, twórca i wykładowca sekwencji Success Stairs. Microscope Dentistry dotyczącej zaawansowanej odbudowy zębów z wykorzystaniem mikroskopu oraz koferdamu. Od 2016 roku aktywny członek grupy Tomorrow Tooth zrzeszającej stomatologów z całego świata.

lek. dent. Michał Dudziński

Ukończył z wyróżnieniem Warszawski Uniwersytet Medyczny. Asystent i doktorant w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestnik wielu szkoleń krajowych i zagranicznych z zakresu protetyki, m.in. staż w New York University (USA), Barcelona (Hiszpania). Organizator projektów szkoleniowo-medycznych dla dentystów na całym świecie m.in. w Nepalu, Jamajce, Filipinach czy w Indonezji. Prezydent Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Autor wielu publikacji o tematyce protetycznej i implantoprotetycznej.

Moderator – lek. dent. Michał Trzos

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od wielu lat aktywnie związany z działalnością prostudencką, organizator międzynarodowych konferencji stomatologicznych i prelegent szkoleń dla młodych lekarzy dentystów. Wiceprezydent Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Miłośnik stomatologii kompleksowej. Jako pomysłodawca projektu stawia swoim gościom pytania, które trapią młodych lekarzy u progu kariery.

Autor: lek.dent. Anna Chirkowska